HAVA FİLTRELERİ

Hava Filtreleri, aşındırıcı partikül maddesinin, mekanik aşınmaya ve yağ kontaminasyonuna neden olacağı şekilde motor silindirlerine girmesini önler.

Yakıt enjekte edilen araçların çoğu, düz panel şeklinde bir kıvrımlı kağıt filtre elemanı kullanır. Bu filtre genellikle gaz boru gövdesine kanal işi ile bağlı plastik bir kutu içine yerleştirilir. Karbüratör veya gaz kelebeği gövdesi yakıt enjeksiyonu kullanan daha eski araçlar, genellikle 100 milimetre (4 inç) ile 400 milimetre (16 inç) arasında bir silindirik hava filtresi kullanır. Bu, karbüratörün veya gaz kelebeği gövdesinin üzerine veya yanına, genellikle soğuk ve / veya ılık giriş havası sağlamak için kanal içerebilir ve metal veya plastik bir kapakla sabitlenmiş metal veya plastik bir kapta bulunur. Genel üniteye (filtre ve yuva birlikte) hava filtresi denir.

Orijinal Ekipman Üreticilerinin yüksek standartlarını karşılamak üzere tasarlanan FilTürk Hava Filtreleri, motor silindirlerine ve yakıt enjeksiyon sistemine zarar verebilecek tüm kirleticilerin %98’ini temizler.

PORTFOLYOMUZ

Tüm Otomotiv Filtre İhtiyaçlarınız İçin Biz Buradayız

Sorularınız mı var?